Цитати: „Рак и Девица“ – Јаневска Марија

ImageЛадна шолја со топло кафе полека враќа спомени. Еден зимски март. Топло макијато во „Мартини“ додека ветрот ти внесува студ во коски. Многу љубов. Ама спомени се. Делчиња кои едно време совршено се вклопувале. Животни патишта. Не секоја љубов завршува со среќен крај. Важно е дека се обидовме. Исто како Ромео и Јулија.

– Јаневска Марија, 2013

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s