Цитати: „Да заборавиш“ – Јаневска Марија

Image„Убавината на сеќавањата е да евоцираат позитивни емоции, насмевки и кикотења со по некоја чаша алкохол. Да заборавиш, значи да се сеќаваш без болка. Да заборавиш, значи да знаеш како да завртиш нов лист, а се` уште да се сеќаваш на ликовите од претходната страна.“ 🙂

– Јаневска Марија, 2013

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s