Цитати: „Муабети“ – Јаневска Марија

 

Image„Можам да преминам преку муабетите за тебе, ама не можам преку муабетите за мене кога сум со тебе. Според тоа ти не си дечко достоен за мене, а јас најмалку девојка која треба да биде покрај тебе.“

– Јаневска Марија, 2012

 

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s