Цитати: „Видови мажи“ – Јаневска Марија

Image

„Постојат мажи го кивавица, ко грип и кашлица, онакви како сипаница или у најлош слушај ко хроничен бронхитис. Јас мојов мислев бил сипаница, ама никако да го прележам. Веројатно преминал во хронична состојба на бронхитис кај едно затрескано дете. Се утепав од кашлање, солзиве течат ли течат, носот такоџе, од летото зима дојде, еве го пак лето иде, а ја неам абер. Ама ко мува на гомно е досаден! Аман!“

– Јаневска Марија, 2012
(извадок од With love, Irony)

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s