Цитати: “Луксуз” – Јаневска Марија

Image“И не беше поентата што тој ја научи да љуби, нити тоа дека беше само негова, а после тоа као по закон изиграваше мангуп сред светов и ја откачи, као “малава шо ја пројдов”. Нити фактот дека таа од инат стана најубавата девојка у градот и за да му докаже дека може подобро од него, се омажи со најфамозниот бизнисмен у државата и изгради кариера што не можела ни да ја сонува. Поентата беше што тие се сакаа. Се сакаа како никој до сега, ама од инат не си го дозволија тој луксуз да бидат заедно. Ма што беше тоа битно, бог да чува. Не беа заедно и крај на приказната. Ама битно он не испадна папучар пред другарите од маало, а она не беше малата што трчаше еднаш по него и молеше за љубов. Што вие бе па, вие демек се разбирате од љубов…”

– Јаневска Марија, 2012

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s