Права љубав године не брои

Нејзините години како да бараа нешто ново, некои нови авантури, забава, страст. Но, таа единствено што сакаше беше да заспие во неговата прегратка. Не и дозволи да го љуби – ја повреди, ја навреди, ја закова и ја осуди, а нејзината единствена вина вредна за пресуда беа нејзините години. Десет години помлада…

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s